My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

+7
here
croussos
IliasA
panosmpo
x-trail
Santosan
stelios.com
11 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από stelios.com Δευ 22 Οκτ 2012 - 21:38

Έχει κανείς πρόβλημα με την βεντούζα στο 3590 στο να του ξεκολλάει κάθε λίγο και λιγάκι;
Και οι 2 βάσεις που έχω μου παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα.
Ευτυχώς το gps μου πέφτει στα πόδια και δεν έχει πάθει το παραμικρό!
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Δευ 22 Οκτ 2012 - 21:59

Στελιο καθαρισε καλα την βεντουζα & το παρμπριζ με καθαριστικο για τα τζαμια, μετα ζεστανε την βεντουζα προσεκτικα με τον αναπτηρα & κολλησε την. Στο παρμπριζ μπορεις να χρησιμοποιησεις ασετον χωρις λαδι ή αλλο παρομοιο καθαριστικο, προσοχη μην σου πεσει στο ταμπλο.

Στην δικη μου συσκευη δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα, μαλλον κατι εχει πιασει το παρμπριζ επανω του.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από x-trail Δευ 22 Οκτ 2012 - 22:34

Εμενα μου πεφτει (και στο ταμπλω) χωρις συνεπειες ως τωρα μονο αν το εχω πολυ ωρα κατω απο δυνατο ηλιο και ζεστη.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από stelios.com Δευ 22 Οκτ 2012 - 23:20

Το παρμπρίζ (Ανεμοθώρακας κατά το Ελληνικότερον) κάνει κρρρίίίττςςς! από καθαριότητα!
Αλλά την πιάνει ώρες-ώρες μια βλακεία την βεντούζα ρε παιδί μου....
Λες και θέλει να αυτοκτονήσει!
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 23 Οκτ 2012 - 14:11

Kαι στην δικη μου συσκευη δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα με την βεντουζα,φιλος με αλλη συσκευη και μετα απο πολλα χρονια στον ηλιο ειχε προβλημα και την καθαρισε με οινοπνευμα.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από IliasA Τρι 23 Οκτ 2012 - 17:25

stelios έγραψε:Το παρμπρίζ (Ανεμοθώρακας κατά το Ελληνικότερον) κάνει κρρρίίίττςςς! από καθαριότητα!
Αλλά την πιάνει ώρες-ώρες μια βλακεία την βεντούζα ρε παιδί μου....
Λες και θέλει να αυτοκτονήσει!

Για σου Στελιο φιλε μου.
Ρε αδερφε για να μην πεδευεσαι αφου εχεις και με τις 2 βεντουζες προβλημα στο παρμπριζ, αγορασε ενα clip απο την εταιρια BRΟDIT για παραδειγμα η απο οποιαδηποτε αλλη και περασετο στο ταμπλο οπως εδειξα εγω με φωτογραφιες καποτε στο παλιο φορουμ.

Και το καλο ειναι οτι μπορεις να το περασεις το clip σε σημειο που ειναι οι αερογωγοι αν υπαρχει για το δικο σου μοντελο αμαξιου, ωστε το καλοκαιρι εχοντας αναμενο τον κλιματισμο να μην σου ζεσταινεται κιολας, να ειναι δηλαδη η πισω μερια παντα κρυα.

Για χτυπα ξυλο οπως λες την μια σε επεσε στα ποδια και δεν επαθε τιποτα το μηχανημα, αλλα δεν ξερεις καμια φορα τι θα σου συμβει την επομενη φορα, κριμα ειναι δηλαδη.
Για αυτο φιλα τα ρουχα σου, να εχεις τα μισα που λεμε.
Γιατι απο οτι μου λες αυτο θελει ωρες ωρες να αυτοκτονησει, αλλα σε βλεπω στο τελος αν παθει κατι να αυτοκτονας εσυ. Φτου και παλι φτου. ;)

Γνωμη μου ολα αυτα βεβαια Στελιο μου, εσυ ξερεις καλυτερα.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 6 Νοε 2012 - 14:32

Χθες στην επιστροφή από Ναύπλιο είπα να δρομολογηθώ με τον Ευρωπαϊκό χάρτη της Nauteq, αλλά με τρέλανε αυτός ο ήχος κάθε μισό λεπτό[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] όταν πέρναγα το όριο ταχύτητας υπάρχει κάποια λύση ?
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από x-trail Τρι 6 Νοε 2012 - 15:07

Τρεχεις εεε, γιατι τρεχεις, και παρανομος δλδ και ξοδευοντας βενζινη βοηθας την κυβερνηση να μαζευει φορους να τα δινει στους ...τραπεζιτες Twisted Evil

Λοιπον, φιλε Πανο, πηγαινε τις Ρυθμισεις, Χαρτης και οχημα και ξετσεκαρε τις Ηχητικες ειδοποιησεις ταχυτητας!
Τωρα μπορεις να παρανομεις με την ....ησυχια σου! bounce bounce bounce
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 6 Νοε 2012 - 15:36


Κυριάκο με εσωσες,ευχαριστω.Α τρεχω οταν ο λυκος δεν ειναι εδω.......ΕΚΕΙ.αλλα στην ελλαδα με οριο ταχυτητας τα 50 χλμ. τι να πεις
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από x-trail Τρι 6 Νοε 2012 - 19:09

Τοτε βαλε στο Galaxy το iGO που οταν μεταβαινεις με τον Navteq απο δρομο με μικροτερο οριο ταχυτητας σε μεγαλυτερο, σου λεει το εξης φοβερο "Τωρα μπορειτε να αυξησετε την ταχυτητα σας"!!!!
Ο πατερας μου που παει πολυ σιγα εχει σαλταρει μ'αυτο!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από IliasA Τρι 6 Νοε 2012 - 19:58

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]αρε κυριακο την τον εκανες το πατερα σου, σιγουρα δικη σου δουλεια ειναι αυτη, ειναι να μην σαλταρει ο ανθρωπος.

Οσο για σενα πανο μου, εγω θα σου συνιστουσα να αφησεις της ηχητικες ειδοποιησεις γιατι ακου που στο λεω θα με θυμηθεις. Μπορει να σου σπαει τα νευρα, αλλα κανει καλα την δουλεια του.
Μολις θα σου ερθει το τσιβι που λενε, το πρωτο που θα πεις ειναι........καλα ρε γιατι δεν με ειδοποιησε το γ.......ο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 6 Νοε 2012 - 20:07

Ηλια οπως ειπα και πριν εδω ειναι Ελλαδα και τα ορια σε πολλους δρομους ειναι παρα πολυ χαμηλα οπως 50 και 60 χλμ. που ουτε με ποδηλατο δεν μπορεις να μην τους παραβιασεις.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από croussos Πεμ 15 Νοε 2012 - 14:53

Προσπαθω να αναγνωρίσει το toponavigator 5 το NUVI 3590 LMT (GPS) αλλα δεν τα καταφερνει. Το PC το βλεπει κανονικα. Αν το πετυχατε θα ηθελα τα φωτα σας.

Ευχαριστω.
avatar
croussos
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 35


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 15 Νοε 2012 - 18:38

Φιλε μου καλησπερα & καλως ηρθες !!

Εχεις κανει την επιλογη Mass Storage απο το MTP Settings ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 15 Νοε 2012 - 19:46

croussos έγραψε:Προσπαθω να αναγνωρίσει το toponavigator 5 το NUVI 3590 LMT (GPS) αλλα δεν τα καταφερνει. Το PC το βλεπει κανονικα. Αν το πετυχατε θα ηθελα τα φωτα σας.

Ευχαριστω.
Διαφωτισε μας λιγο περισσοτερο.
- Τι Win εχεις;
- Ειναι η πρωτη φορα που συνδεεις το 3590 ή το εχεις συνδεσει και δουλευε κανονικα στο παρελθον;
- Εχεις συνδεσει αλλο Garmin και του εστειλες χαρτες στο παρελθον;
- Οταν κατεβασες την τελευταια αναβαθμιση 5.5.2 εβαλες και τους νεους drivers της Garmin;
- Οταν πατας το κουμπι GPS στο ΤΝ 5, σου βγαζει αμεσως μηνυμα οτι δεν ειναι συνδεμενο το Garmin, ενω το εχεις συνδεμενο;
- Δοκιμασες και στα δυο ΤΝ προγραμματα;
Αν δεν ξερεις τι ειναι το ΜΤΡ που αναφερει παραπανω ο Μανος, ειναι ο τροπος που τo PC σου βλεπει το 3590.
Με την επιλογη Mass Storage το PC σου θα βλεπει το 3590 ως "εξωτερικο δισκο" κι οχι ως "εξωτερικη συσκευη"
Το πως θα το κανεις, ειναι γραμμενο εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισης, καθε φορα που τρεχεις το ΤΝ, φτιαχνεται στο Users/ονομα σου/Documents/Toponavigator/ ενα αρχειο text, το Logfile.txt
Aνοιξε το και δες αν ολα εχουν φορτωσει κανονικα και ειδικα την υπογραμμισμενη σειρα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από croussos Πεμ 15 Νοε 2012 - 23:38

Santosan έγραψε:Φιλε μου καλησπερα & καλως ηρθες !!

Εχεις κανει την επιλογη Mass Storage απο το MTP Settings ;


Αρχικα ευχαριστω για τη βοηθεια.
Σε παρακαλω πες μου πως γινεται η αυτη ρυθμιση;

χμους
avatar
croussos
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 35


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Παρ 16 Νοε 2012 - 0:02

Υπαρχουν σχετικες οδηγιες εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] στα κοκκινα γραμματα.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από croussos Παρ 16 Νοε 2012 - 1:22

To 1410 που εχω το βλεπει κατευθειαν.
Τελικα χαρη στη βοηθεια σου, βρηκα τον τροπο για να δει
το 3590 κ ειμαι ΟΚ.
Σε ευχαριστώ!
avatar
croussos
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 35


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Παρ 16 Νοε 2012 - 7:59

Να 'σαι καλα Κωστα !
Η διαφορα με το 1410, αλλα & με τις παλιοτερες σειρες γενικοτερα, ειναι οτι δεν ειχε προστεθει σε αυτες απο την Garmin η ρυθμιση για το MTP. Ειναι μονιμα σε Mass Storage.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Σαβ 17 Νοε 2012 - 10:11

Καλημερα.Εχω μια απορια στα Σημεια αποφυγης εχει "Λωρ.οχ.με πολ.επιβ.Τι ακριβως κανει και εαν δουλευει Ελλαδα.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 17 Νοε 2012 - 10:43

Για την Ελλαδα ειναι η λεωφορειολωριδα Πανο που απαγορευεται να την χρησιμοποιουν αλλα οχηματα, αλλα ακομα & αν επιτρεπεται για συγκεκριμενες ωρες της ημερας η ταχυτητα κινησης του οχηματος ειναι πολυ μικρη αφου χρησιμοποιειται απο μεγαλα λεωφορεια, πουλμαν ή γενικοτερα βαρεα οχηματα. Απο την στιγμη που υπαρχει βαση δεδομενων μεσω του χαρτη η συσκευη λαμβανει υπ' οψιν & δρομολογει αναλογως.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από here Σαβ 17 Νοε 2012 - 11:59

panosmpo έγραψε:Καλημερα.Εχω μια απορια στα Σημεια αποφυγης εχει "Λωρ.οχ.με πολ.επιβ.Τι ακριβως κανει και εαν δουλευει Ελλαδα.

Santosan έγραψε:Για την Ελλαδα ειναι η λεωφορειολωριδα Πανο που απαγορευεται να την χρησιμοποιουν αλλα οχηματα, αλλα ακομα & αν επιτρεπεται για συγκεκριμενες ωρες της ημερας η ταχυτητα κινησης του οχηματος ειναι πολυ μικρη αφου χρησιμοποιειται απο μεγαλα λεωφορεια, πουλμαν ή γενικοτερα βαρεα οχηματα. Απο την στιγμη που υπαρχει βαση δεδομενων μεσω του χαρτη η συσκευη λαμβανει υπ' οψιν & δρομολογει αναλογως.

Μάνο μου αν μου επιτρέπεις να κάνω μια μικρή διόρθωση, από χαρτογραφικής άποψης :)
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει τέτοια αποφυγή, γιατί δεν υπάρχουν επίσημα θεσπισμένες τέτοιες λωρίδες (HOV Lanes).
Οι λεωφοριολωρίδες κάνουν παρόμοια δουλειά, αλλά όχι ακριβώς την ίδια.

Σε ορισμένες χώρες του εξωτερικού, υπάρχουν ειδικές λωρίδες στις οποίες μπορούν να βρίσκονται μόνο οχήματα που έχουν πάνω από 2 επιβάτες. Λέγονται High Occupanty Vehicle Lanes και υπάρχουν κυρίως σε Αμερική, Καναδά, Αυστραλία, και στην Ευρώπη σε Ισπανία, Σουηδία, Νορβηγία, Αγγλία κ.ά. Αφορά και σε λεωφορεία, αλλά και σε επιβατικά αυτοκίνητα.
Mε αυτό τον τρόπο να επιβραβεύονται οι οδηγοί οδηγοί που "μοιράζονται" το αυτοκίνητο με άλλους. Πχ άτομα που δουλεύουν στην ίδια εταιρεία, συνεννούνται και πηγαίνουν 4 άτομα με 1 αυτοκίνητο, συμβάλλοντας έτσι στην προστασία του περιβάλλοντος και αλλά και στη μείωση του κυκλοφοριακού προβλήματος.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NavteqMaps στις Σαβ 17 Νοε 2012 - 12:02, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ξέχασα το λινκ :))
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 17 Νοε 2012 - 12:50

Βεβαια Χρηστο, ευχαριστουμε πολυ για την σωστη & ακριβεστατη ενημερωση που μας προσφερεις.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από panosmpo Σαβ 17 Νοε 2012 - 15:48

Παμε τωρα στην επομενη ερωτηση,Επιπεδα χαρτη - υπαρχει η κινηση το κλικαρω και το Ξεκλικαρω αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι.Αφορα λειτουργια του Εξωτερικου (αλλου κοσμου) η μου ξεφευγει κατι ???
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα Empty Απ: Garmin nüvi® 3590LMT - Διαφορα Θεματα & Προβληματα

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 17 Νοε 2012 - 18:56

Δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα σωστα την ερωτηση σου αλλα σχετικα με τα επιπεδα χαρτη:

Στην οθονη χαρτη οταν πατησουμε το κουμπακι για τα επιπεδα χαρτη μας δινεται η δυνατοτητα να επιλεξουμε τι θελουμε να φαινεται στον χαρτη οπως 3-D Buildings, 3-D terrain, κινηση, αρχειο καταγραφης ταξιδιου & τοποθεσιες κατα μηκος του δρομου.

Edit: Η διαδικασια αυτη μπορει να γινει μεσα απο τις ρυθμισεις στο μενου στις επιλογες για "Χαρτη και οχημα".
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης