My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

4 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Παρ 22 Απρ 2016 - 22:13

ευχαριστω ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 23 Απρ 2016 - 22:06

τι βαση την εχω κανει αντικραδασμικη με αφρωδες ταινια οσο δε παει...

γιά στείλε μιά φωτό από την βάση βασίλη.....
να ρίξω μιά ματιά...
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 24 Απρ 2016 - 3:57

δε νομιζω να καταλαβεις και πολλα Φωτη γιατι ειναι ολα μαυρα,αλλα οποτε τι ξεκουκουλωσω ξανα τι μηχανη θα ανεβασω να τι δεις να μου πεις
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 24 Απρ 2016 - 12:17

ότι νομίζεις...
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 24 Απρ 2016 - 16:29

Φωτη τελικα βγηκαν μια χαρα δε το περιμενα ετσι...
λοιπον η βαση ramount ειναι κατασκευασμενη για την συγκεκριμενη συσκευη nuvi 1300 και η μεταλλικη βαση ειναι η γνησια kawasaki universal βαση για gps για versys η οποια την λεει και αυτη αντικραδασμικη,
οπως βλεπεις αναμεσα εχω βαλει 3 στρωματα αφρωδες ταινια η οποια ειναι σαν σφουγγαρι,προτινεις κατι καλυτερο να κανω ?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 24 Απρ 2016 - 23:07

θέλει silentblock η στήριξη της βάσης στο πλαίσιο(αν δέν έχει περνάει συχνότητες κραδασμών γ τάξης και διαλύει κολλήσεις πλακέτες κλπ)
μιάς και ο αδερφός μου έχει 13χχ σε μιά απλή θήκη όπως και εγώ με το 2340  και δέν είχαμε θέμα ποτέ ακόμα και στα βουνά,κοίταξέ το λίγο αυτό..
τα αφρώδη είναι σχετικά..από το υλικό και πού βρίσκονται... Wink Wink
είναι ακέραια στηριγμένο φίλε...η βάση που έχω είναι της touratech και εκεί επάνω κουμπώνω την θήκη άν λέει κάτι αυτό..'αποψή μου φυσικά.. hi
ρίξε μιά ματιά εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Κυρ 24 Απρ 2016 - 23:13, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : edit)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 24 Απρ 2016 - 23:17

Eam Φωτη εχει silentblocks η βαση τις kawasaki,μολις σκεφτηκα να τι κανω ακομα πιο αντικραδασμικη στη βαση και στη κορυφη με επιπλεον λαστιχακια αυτα τα στρογγυλα-κωνικα που βαζουμε στις βρυσες κλπ  οταν χαλανε Wink 
τι λες ? αν εχεις να προτινεις και τιποτα αλλο πεσμου
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Δευ 25 Απρ 2016 - 22:30

αυτές οι βίδες τί μέρος τού λόγου είναι ?? 'εχουν silent??
'ως γνωστό  στίς μοτό οι κραδασμοί εκτονώνονται σε άκρα ,εξού και τα αντίβαρα στό τιμόνι,τα λάστιχα στα μαρσπιέ , το τελικό ,κλπ..γιά δές το λίγο το ζήτημα
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Τρι 26 Απρ 2016 - 23:32

Φωτη εκει ειναι για να τι βιδωσεις χωρις αντικραδασμικο πραγμα που δεν ηθελα και την εκανα ετσι οπως σου εδειξα για καλυτερα ;)
αυριο θα παρω τηλ. εκει που εχω στηλει το gps να δουμε τι εγινε,σημερα αλλαξα και τα  πηνια στη πρασινουλα μου
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Τρι 26 Απρ 2016 - 23:45

οκ,,δέν ..θέλει δουλίτσα εκεί...δές τί θα κάνεις με τα άλλα και τα λέμε
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Τετ 27 Απρ 2016 - 20:22

οταν εχω νεοτερα με τη συσκευη θα κανω update [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] beer2
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Πεμ 28 Απρ 2016 - 20:45

Λοιπον σημερα το πρωι τους περνω τηλ.αφου δε με εχουν παρει τοσες μερες για να μαθω τιμη...
η τιμη δε μου αρεσε και ετσι πηρα τι πλακετα και την επισκευασα μονος μου με μεγεθυντικο φακο και τροχισμα μυτης κολλητηριου για να γινει οσο πιο ψιλη γινετε και να φρεσκαρω τις κολλησεις,
αποτελεσμα η εγχειρηση πετυχε ο ασθενης ΖΕΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εβαλα οσο πιο πολυ κολληση με περνει εκει περα...
το εχω απο το μεσημερι στο powerbank το κουναω απο εδω και απο εκει σε λογικα πλαισια και ολα μια χαρα.
θερμοκολληση δεν εβαλα τελικα γιατι αν μου το ξανακανει μελλοντικα να μπορω να βαλω χερι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 
επομενο σταδιο θα χαλαρωσω και αλλο τα δεματικα στη βαση με την αφρωδες ταινια και οταν το κουμπωνω στη βαση θα κανω και 2-3 περιστροφες το καλωδιο απο πισω απο τι συσκευη ετσι ωστε να μη τρωει καθολου ζορι εκει περα απο τους κραδασμους [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αρα το θεμα ΕΛΗΞΕ !
solved
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Σαβ 7 Μάης 2016 - 18:54

σημερα εκανα και εξτρα αντικραδασμικη τι βαση περα απο την αφρωδες ταινια με μπολικη σιλικονη,ανυπομονω να δω αποτελεσματα σε 2-3 μερες που θα εχει στεγνωσει καλα και θα κανω την τοποθετηση... ειδου

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από dimeison Σαβ 7 Μάης 2016 - 23:46

Χαιρετω ολους σας'
Θαθελα να βοηθησω με μεγαλη χαρα διοτι κι εγω καποτε αντιμετωπισα στο Virago το ιδιο προβλημα κ το ελυσα βαζοντας διπλες βασεις συνεμπλοκ στην επαφη με το σασι κ με συλικονη ενδιαμεσα στην βαση του GPS κ στο ιδιο το gps
avatar
dimeison
Member
Member

Άντρας Τόπος : Alexandreia Hmathias
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 70


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 8 Μάης 2016 - 0:17

Αν δεν πάει καλά το πείραμα θα πρότεινα την πολυουρεθάνη που χρησιμοποιείται για ηχομονωτικούς & αντικραδασμικούς σκοπούς

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με αυτό το υλικό θα ξαπλώνει η συσκευή & θα χουζουρεύει σαν μωρό .... 697328
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 8 Μάης 2016 - 0:21

Δημητρη εσυ με το virago φανταζομαι τι κραδασμους θα ειχες και τι ζημια θα σου εκανε μεχρι να λυσεις  το θεμα,..
καλη η ιδεα σου αν την εχει ακομα τι μηχανη ετσι βαλε καμια φωτογραφια αν δε βαριεσαι οποτε μπορεις για μελλοντικη αναφορα και ιδεα/ες ;)
εμενα δε με περνει για αλλα συνεμπλοκ γιατι ετσι οπως ειναι κατασκευαστηκα μετα δε θα βιδωνουν οι βιδες :/
αν μου ερθει καμια αλλη επιπλεον ιδεα θα τι πω η θα πω και για το τελικο αποτελεσμα οπως και να εχει ;)
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 8 Μάης 2016 - 0:31

Santosan έγραψε:Αν δεν πάει καλά το πείραμα θα πρότεινα την πολυουρεθάνη που χρησιμοποιείται για ηχομονωτικούς & αντικραδασμικούς σκοπούς
Με αυτό το υλικό θα ξαπλώνει η συσκευή & θα χουζουρεύει σαν μωρό .... 697328


697328 697328 697328 697328 ναι Μανο το ειχα σκεφτει παλιοτερα πριν βαλω την αφρωδες ταινια αλλα η ταινια ειναι καλυτερη που μονο πιανοντας τι στα χερια θα καταλαβεις το λογο,
ασε που εχει και αντοχη στο χρονο δε σαπιζει ευκολα και αντεχει στις εξωτερικες συνθηκες και θερμοκρασιας καλοκαιριου πραγμα που το ηχομονωτικο σε λιγο καιρο θα τα εχει παιξει και θα εχει χασει ολη αυτη την ''αναρτηση'' που εχει σαν ιδιοτητα γιαυτο εβαλα τι σιλικονη που δε χαμπαριαζει τιποτα και απορω πως δε το ειχα σκεφτει πιο νωρις Eam  αλλα αμα δε παθεις δε θα μαθεις 697328
ελεγα να το παστοσο και  αλλο με σιλικονη αλλα το θεωρησα υπερβολη θα δω πως θα ειναι στη πραξη και αν χρειαστει κιαλλο που δε νομιζω θα βαλω και στη πλατη του ramount που κουμπωνει το gps μολις ολοκληρωθει η βαση θα ανεβασω φωτογραφια να μου πειτε αν σας αρεσει και αν προτινετε και τιποτα αλλο εξτρα 697328
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από dimeison Κυρ 8 Μάης 2016 - 16:20

Kαλησπερα σας.
Οχι την μηχανη την εχω αλλα εχω βγαλει την βαση .
Αν εχεις air contision (μοναδα εξωτερικη )στο εδαφος η ψυγειο το οποιο μπορεις να μετακινησεις δες λιγο την βαση στηριξης -ειδικα της μοναδος κ θα καταλαβεις.
Απο οτι εχω δει χρησιμοποιεις βιδες στηριξεις εγω μιλω για συνεμπλοκ ανευ βιδων  μονο με πυρακια κ αποσπομενη βαση στο παρκαρισμα.
Εαν παλι θελεις με βιδες κ εχεις διαθεση ,πηγαινε σε εναν γνωστο κ ενημερωσου για το μαλακο τεφλον ,κ εκει κανε την βαση σου να γλυτωσεις κραδασμους.
Στα μαγαζια που κανουμε ηχομονωση ολο το μαγαζι ακομη κ η οροφη στηριζεται επανω στο τεφλον για να μη μεταφερεται ο ηχος μεσω των σωληνων σε οροφη κ δαπεδο.Εαν δεν το γνωριζεις πηγαινε σε ενα μαγαζι του ειδους να σου δειξουν τις πατουσες που λεμε κ κατοπιν αποφασισε.
avatar
dimeison
Member
Member

Άντρας Τόπος : Alexandreia Hmathias
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 70


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 8 Μάης 2016 - 20:47

ήχος = συχνότητες, ο δημήτρης το πήγε πιό βαθιά
εκεί ψάξε,άσε τούς κραδασμούς...
χουζούρια ,ξάπλες είπε ο μάνος, ο δημήτρης πιό ειδικά
2500 κμ  το 2340 μου  σε ξάπλα-χουζούρι,850 χώμα...
ΜΗ ΔΕΝΕΤΕ ΣΤΑΘΕΡΑ τα nuvi...είναι γιά ιχ..

αλλιώς zumo..
αυτά...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Κυρ 8 Μάης 2016 - 20:50, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : edit)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 8 Μάης 2016 - 22:00

γιατι τα zumo Φωτη ειναι αντικραδασμικα 697328 Eam ποτε δε το ειχα σταθερο και ποτε μονιμο...
 
Δημητρη τα νικελ πιρακια που βλεπεις αγκαλιαζοντε απο λαστιχο και τελειωνει σε λαστιχο αριστερα δεξια
σκεφτομαι να καταργησω τα πιρακια και να βαλω απο ενα λαστιχακι στις θεση τους αυτο που αλλαζουμε στις βρυσες η τα κωνικα θα δω τι μπορει να παρει

η βαση στο πυρηνα δεν εχει στεγνωσει ακομα με τοσο που εχω βαλει αλλα βλεπω να ειναι τουμπανο και να μη χαμπαριαζει τιποτα πια
θα το αφησω να στεγνωσει καλα ωσπου να γινει λαστιχο...
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Τρι 10 Μάης 2016 - 22:16

OK...ta silentblock,από μόνα του είναι επιστήμη..απορροφούν ,τάσεις ,κραδασμούς,ιδιοσυχνότητες & κατασκευάζονται από διάφορα υλικά(πυκνότητες,συμπεριφορές σε επιταχύνσεις,απόσβεση ) με στόχο συγκεκριμένα πράγματα κάθε φορά..
τα zumo είναι αντικραδασμικά βασίλη γιά τίς συχνότητες & τούς κραδασμούς που μεταδίδουν γύρω οι μοτό..(έχει αντίβαρα σε τιμόνι ιχ???) γιά να μήν αναφέρω ένα βίαιο τερμάτισμα μπροστινού μετα από ώρες άρα ζεστές κολλήσεις..το έχω πεί & σε παλιότερο post..
βλέπω διάφορα πειράματα,με την βάση,αλλά κάτι που δέν μπορεί να το λύσει κανείς είναι το σημείο στήριξης(τα κλιπ που κλειδώνει η συσκευή...εκεί είναι αυτό που ψάχνετε= βάση τιμονιού= silentblock κλπ) πέρα από τόν κατασκευαστή της συσκευής πού έχει δαπανήσει  εκατοντάδες πανάκριβες εργατοώρες τεχνικών ώστε να παράξει το κατα περίπτωση προιόν,εφ όσον μιλάμε γιά brand name σοβαρό & όχι ότι νάναι
αυτά ..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Τρι 10 Μάης 2016 - 22:22, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : edit2)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Τετ 11 Μάης 2016 - 13:01

φωτη καλα τα λες αλλα δεν εχω ανοιξει ακομα zumo για να δω τι αντικραδασμικα συστηματα εχει...
παντως πολλα προβληματα εχω διαβασει παλιοτερα που ειχαν zumo απο κατοχους του,παρε και μια γευση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Rolling Eyes
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από ZAFIR Πεμ 12 Μάης 2016 - 23:38

και ούτε πρόκειται να τα δείς ποτέ..είναι θέμα επιλογής υλικών (&ιδιοτήτων τους) η κατασκευή
αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν έχεις-έχω zumo,αλλά nuvi,και έσκασε πρόβλημα σε σένα ένω στα δικά μου 3(205,1390,2340 ) όχι..
παρένθεση το 205 μου έχει πάει 1 σκωτία,1 νορβηγία,1 βαλκάνια,1 ισπανία χωρίς θέμα..
όσο γιά τα άλλα 2..άσε μη σου πώ τί ταλαιπωρίες έχουν 
τραβήξει..με τίς θήκες τους μες στίς λάσπες,τα κοτρώνια & την βροχή
ούτε να το θυμάμαι δέν θέλω...
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Σαβ 14 Μάης 2016 - 19:14

697328 Φωτη ευχαριστω για τις πληροφοριες...
εγω μολις κουμπωσα πανω τι ram mount μαλλον αυριο θα παω βολτα να δω τι εκανα και τι αποτελεσματα εχουμε 697328
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις - Σελίδα 2 Empty Απ: nuvi 1300 προβλημα με επανεκκινησεις

Δημοσίευση από vasilisj Δευ 16 Μάης 2016 - 13:41

λοιπον εχθες ολη τι μερα εκανε 250 χιλιομετρα απροβληματιστα με τι σιλικονη και 3 κοματια απο την αφρωδες ταινια που ειχα...
αποτελεσματα μεγαλυτερη αποροφυση κραδασμων τοσο που δε παει αλλο κατα τι γνωμη μου..
 οταν πεφτει σε βαρβατη λακουβα το βλεπεις οτι ρουφαει το κραδασμο καμια σχεση με πριν το μονο μειωνεκτημα που υπαρχει εκεινη τι στιγμη και δε με ενοχλει ειναι οτι κουνιετε η συσκευη και θωλωνει η εικονα στο ματι μετα ολα μια χαρα σε ολο το φασμα των στροφων του μοτερ

αν εχετε να προτινετε κατι αλλο πειτε το...
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης